Kūrorti Grieķijā

Chersonissos

Bijušais tradicionālais zvejnieku ciemats, 26 km attālumā no galvaspilsētas Herakleja, šodien ir kļuvis par ļoti populāru atpūtas centru. Pilsētā ir milzumdaudz tavernu, restorānu, kafejnīcu. Vakaros, kad veras vaļā diskotēku un naktsklubu durvis, šeit viss atdzīvojas. Ērta transporta satiksme uz Heraklionu, Agios Nikolaos un citām salas daļām. Blakus kūrortam atrodas ūdens atrakciju parks Water Park.

Stalida

Mūsdienīgs tūrisma kūrorts netālu no Hersonisas, blakus izklaides Mekai – Malijai. Stalida ir iecienīta savu brīnišķīgo, garo smilšu pludmaļu dēļ. Kūrortā ir daudz kafejnīcu, tavernu, veikalu. Ērta transporta satiksme uz Heraklionu, Hersonisu.

Malija

Dzīvīga, omulīga, neliela pilsētiņa 40 km no Heraklionas, izvietota līcī ar tādu pašu nosaukumu, Krētai raksturīgā apkārtnē. Tieši šeit Jūs atradīsiet visskaistākās smilšu pludmales. Šodien Malija ir plaši pazīstams un īpaši jauniešu iecienīts kūrorts, kur ir daudz tavernu, veikalu, nakts klubu. Pilsētas austrumu daļā ir saglabājušās Mīnojas pilsdrupas. Tieši šeit arheologi atrada Mīnojas bišu attēlus, kas ir kļuvuši par Krētas talismanu. Šodien vietējie meistari rotā ar tām juvelierizstrādājumus.

Rethymno, Scaleta, Panormo

Retimnas pilsētā Jūs izbaudīsiet Venēcijas arhitektūras skaistumu: Lielie vārti, Lodžija – kādreiz bijušais atpūtas klubs un vietējo muižnieku satikšanās vieta, bet tagad kļuvis par arheoloģijas muzeju, Rimondi strūklaka, forts uz Paleokastro pakalna, no kurienes paveras lieliska pilsētas panorāma. Pilsētas piekrastē daudz mājīgu kafejnīcu, tavernu nacionālajā stilā. Gan dienā, gan naktī šeit ir dzīva atmosfēra. Ērta satiksme ar autobusiem uz Hanju, Heraklionu un citām salas pilsētām. Sakleta – neliela pilsētiņa, kas atrodas 12 km no Retimnas. Šajā klusajā un mierīgajā pilsētiņā Jūs atradīsiet dažas kafejnīcas, tavernas, kā arī lieliskas pludmales. Panormo - neliela pilsētiņa, kas atrodas 22 km no Retimnas. Pēdējo gadu laikā Panormo ir kļuvusi par lielisku kūrortu Krētas rietumu daļā. Šeit ir diezgan daudz veikalu, kafejnīcu, tavernu, restorānu, bāru. Šī lieliskā vieta ir domāta gan mierīgas atpūtas, gan arī izpriecu cienitājiem.

Ammoudara

Pilsētiņa, kas atrodas tikai 6 km no Heraklionas, pēdējo gadu laikā ir kļuvusi par populāru salas kūrortu. 10 km garumā izstiepusies sīkiem oļiem klāta piekrastes josla. Liels skaits viesnīcu, mājīgas grieķu tavernas, lieliski restorāni, bāri un suvenīru veikaliņi. Šeit ir viss, kas vajadzīgs lieliskam vasaras atvaļinājumam.

Aya Pelagia, Ligaria

Tipisks krētiešu zvejnieku ciematiņš, atrodas salas rietumu krastā. Atrodoties tikai 25 km no Heraklionas Aya Pelagia pārsteigs Jūs ar savu apkārtni un plašo promenādi. Ligaria - neliela pilsētiņa, kas atrodas tikai 6 km no Aya Pelagias, nost no pilsētas trokšņa. Šajā klusajā dabas nostūrī Jūs lieliski atpūtīsieties un aizmirsīsiet ikdienas rūpes.

Agios Nikolao

Krētas ziemeļu piekrastes ceļš ved cauri bijušajam zvejnieku ciematam – tagadējam Elundas kūrortam. Jūs apmeklēsiet klinšaino Merabelas piekrasti un Agios Nikolaos –vienu no viselegantākajam mūsdienu pilsētām visā salā. Šeit ir lieliski skati uz jūru un kalniem , grieķu tavernas un suvenīru bodītes. Pēc leģendas, šīs pilsētas ezerā ir peldējusies dieviete Atēna. No šejienes ar laivu var nokļūt līdz Sponalongai, kas ir kādreizējais salas fortrs, bet XX gs. Pilseta izmantota ka kolonija spitālīgajiem

Kūrorts Hanija

Otra lielakā salas pilsēta ir Hanija, kura līdz 1972 g. bija Krētas galvaspilsēta. Līdz mūsdienam pilsēta ir saglabajusi daudzu kultūru iezīmes, kas ne vienu vien simtu gadu eksistējušas Krētā. Gleznaina, sena pilsēta ar šaurajām ieliņām, kurās ēkas vēl atceras turku laikus. Uz pakalna venēciešu arhitektūras cietoksnis liecina par to ka, Hanija kādreiz bijusi viena no lielākajām tirdzniecības ostām Balkānos. Pludmales - lielāko daļu smilšu, nelielas taču mājīgas viesnīcas, promenade ar daudziem juvelieru izstrādājumu veikaliem un ādas izstrādājumu bodītēm, tavernām, nelielām kafejnīcām, mīlīgiem restorāniem, bāriem, suveniru bodītēm kā arī ar daudzām izklaidēm piešķir Hanijai saistoša kūrorta tēlu.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi