Kos sala

Kos – viena no apmeklētākajām Dodekanesas salām. Tā slīgst zaļumos, un saule šeit spīd nedaudz ilgāk kā citās Grieķijas salās. Kos ir trešā lielākā Dodekanesas arhipelāga sala (aiz Rodas un Karpafosas), saglabājusi īpašu kolorītu un Grieķijas provinces atmosfēru. Sala atrodas netālu no Turcijas, iepretī senajai Halikarnasai (Bodrumai).

Kos ir slavena kā Hiokrāta dzimtene, salas iedzīvotāji ar lepnumu parādīs platānu, zem kuras viņš esot mācījis skolniekus. Mūsdienās, gandrīz 2,5 tūkstošus gadus vēlāk, šeit katru gadu notiek teatralizēts festivāls “Hipokrāta zvērests”.

Atpūta Kosā ieteicama dabas un nesteidzīgas salas dzīves mīlētājiem. Šeit ir viss jauniešu atpūtai un sporta aktivitātēm. Lieliskas smilšu pludmales, tīra jūra un iespēja nodarboties ar vindsērfingu vilina tūristus no visas pasaules.

Lielākā salā ir Kosas pilsēta (~ 15 tk iedzīvotāju), tās administratīvais centrs un osta, atrodas salas ZA.

Ģeogrāfija

Salas platība – 290 km², krasta līnijas graums 110 km. Lielākā salas daļa ir līdzenums, bet ZA pusē paceļas kalnu grēda ar Dikeona virsotni (846 m).

Klimats

Vidusjūras tipa klimats ar karstu, sausu vasaru un maigu ziemu. Vasaras karstumā jūras brīzes nes patīkamu vēsumu.

Labākais salas apmeklējuma laiks

Maksimālais tūristu skaits ierodas laikā no aprīļa līdz oktobrim.

Kā nokļūt

Salā ir starptautiskā lidosta, lidojums no Atēnām ilgst 1 stundu. Reisi – katru dienu.

Sports

Kardamenas, Marmaras un Mastihari pludmales lieliski piemērotas vindsērfingam, bet gleznainajā Kefalos līcī darbojas profesionāls vindsērfinga centrs.

Ekskursijas

Kos salas apskates ekskursija

Lieliska iespēja dienas laikā iepazīties ar salas interesantākajiem apskates objektiem. Apmeklēsiet salas kūrortu centrus, uzzināsiet daudz interesanta par salas iedzīvotāju dzīvi un tradīcijām. Iepazīsieties ar salas vēsturi.

Kos pilsētas apskates ekskursija

Centrālajā laukumā (Brīvības laukumā) atrodas Arheoloģijas muzejs, kurā savākta interesanta eksponātu ekspozīcija, kas ilustrē bagāto salas vēsturi. Tos, kuri Kosā ierodas pa jūru, ostā sagaida milzīgs bruņinieku–joanītu cietoksnis, kurš būvēts XV gadsimtā. Ostā ir daudz mājīgu restorāniņu un bāru, kuros pasniedz grieķu nacionālos ēdienus un vietējos vīnus, iespējams baudīt gleznaino pilsētas panorāmu.

Jūras braucienu cienītāji var nomāt jahtas, kuterus vai tradicionālās laivas.

Līdzās ostai atrodas plaša arheoloģiskā zona ar ilīriešu un romiešu laika drupām – Ģimnāzija, Afrodītes templis, Hērakla templis, romiešu pirtis un villas ar mozaīkas fragmentiem. Akvedukts savieno cietoksni ar nelielu laukumu, kurā atrodas (pēc leģendas) Hipokrāta stādīta platāna.

Askleipiona

Salas galvenais arheoloģiskais apskates objekts, atrodas 4 km no Kosas pilsētas. Tempļu komplekss, kas veltīts Apollona dēlam, ārstniecības dievam Asklēpijam, vienlaikus bija visīstākā dziednīca. Lielākajā laukumā atrodas neliela tempļa un strūklakas, medicīnas skolas un slimnīcas drupas. Augstāk atrodas Asklēpija un Apollona tempļi. Sešas kolonnas atjaunotas sākotnējā izskatā. Augšējā terasē saglabājušies pamati un dažas Asklēpija tempļa doriešu perioda kolonnas.

Nissiros sala

Nissiros sala – izslavēta milža Polivota sala, kurš, saskaņā ar leģendu, joprojām pilnmēness naktīs auro vulkāna krāterī. Krātera dziļums ir 25 metri, diametrs 350 metri. Jums būs iespēja apceļot Mantraki – salas administratīvo centru – pa gleznainām, šaurām ieliņām ar sniegbaltiem namiņiem, un, protams, apmeklēt Dievmātes Marijas klosteri, kas atrodas kalnā ar vairāk kā 200 pakāpieniem.

Kruīzs uz Kalimnos un Pserimos salām

Kalimnos – slavenā sūkļu sala. Galvenā pilsēta – Potia (Pofija) celta amfiteātra veidā pauguru nogāzēs virs ostas. Zvejnieku laivās varēsiet skatīt dabīgos sūkļus, uzzināt par to ieguvi un apstrādi. Pietura akmeņainajā Plati salā bezrūpīgai peldei. Pserimos sala ar 50 iedzīvotājiem un smilšu pludmalēm.

Rodas sala

Roda ir viens no populārākajiem starptautiskā tūrisma centriem Vidusjūrā. Tā izslavēta ar unikāliem keramikas izstrādājumiem, reti skaistiem taureņiem, neskaitāmiem vēstures pieminekļiem. Tie ir – vēsturiskais Rodas pilsētas centrs, kurā viduslaiku cietoksnī joprojām dzīvo cilvēki, antīkās Lindosas drupas, Mandraki līcis, kur agrāk stāvēja Rodas Koloss ar vienu kāju labajā, ar otru – kreisajā krastā.

Šeit ir senas mošejas, bieži dzirdamas turku melodijas. Restorānos, iespējams, piedāvās turku ēdienkarti.

Bodruma

Bodrumu dēvē par Turcijas Rivjēras galvaspilsētu. Romantikas un mīlestības pilsēta. Vienlaikus izslavēta pilsētas naktsdzīve un izklaides. Senatnē Bodrumu sauca par Halikarnasu. 350.gadā pirms mūsu ēras pilsētā tika uzcelta grandiozas cara Mevzola kapenes, kuras atzina par vienu no pasaules brīnumiem. Mūsdienu Bodruma ir apburoša kūrortpilsētiņa ar sniegbaltām ēkām, neskaitāmiem, vientuļiem līcīšiem un slaveno bāru ielu.

Grieķu vakars

Kalnos, tradicionālā Zia ciematā iespēja iepazīties ar vietējo garšvielu, rokdarbu un keramikas veikaliņiem. Baudīsiet pasakainu saulrietu un neaizmirstamu vakaru ar profesionālu dejotāju priekšnesumiem nacionālajos tautas tērpos.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi