Daivings

Niršanas vietas Filipīnās

Galamērķis Niršanas vietas

BATANGAS

(Niršanas sezona – labākais laiks no novembra līdz maijam). No Manilas vieglāk sasniedzamais niršanas galamērķis ir Batangas, kas atrodas 2 h braucienā no Filipīnu galvaspilsētas. Niršanas aktivitāšu centrs ir mazā pilsētiņā Anilao, kas atrodas Mabini, Batangās, kuras krasti robežojas ar Balajas līci un savienojas ar Mindoro jūras šauruma ūdeņiem. Gar krastu ir izvietojošies kūrorti, kuras parasti dēvē par nirēju nometnēm lielās populartātes dēļ vietējo un viesu nirēju vidū. Kūrortiem nav pludmales zonas, ūdens atrodas pie paša kūrorta. Niršana šajā rajonā ir ideāli piemērota iesācējiem, kā arī pieredzējušiem nirējiem. Iespējamas dažādas izvēles iespējas (30 min vai stundas brauciena attālumā ar laivu) niršanai.
CHATEDRAL MARINE PARK SANCTUARY ir cilvēka veidods zivju rezervāts un koraļlu parks, kas vārdu guvis no tā zemūdens formas, kas līdzinās bez jumta amfiteātrim. Pašos pirmsākums rezervāta teritorija bija neauglīga. Tajā uzmanīgi tika iedēstīti koraļļi un laika gaitā piesaistītīja daudz un dažādas zivju sugas: papagaiļzivis, jūras zušus un citus rifu iemītniekus. SOMBRERO SALA ir cepures formā ar zemūdens ieplaku blakus, kas stiepjas no ziemļiem uz dienvidiem, dziļumā sasniedz 15 metrus, rietumu pusē pat 27 metrus. Skaisti koraļļu un dažādu sugu zivju skati, kas veido ideālu vietu niršanai, bet jāzmanās no starumes. Tai ir tendence kļūt īpaši spēcīgai. Gorgonas (gorgorian) korallis, melnie koraļļi, gliemežvāki, bruņurupuči, rajas un liels skaits dažādu mīksto koraļļu ir izkaisīti pa visu laukumu. Salas dabiskā pludmale ir laba vieta atpūtai pēc niršanas. MAPATING ROCK ir ieteicamama pieredzējušiem nirējiem (labāk) kopā ar vietējo niršanas gidu. Niršanas vieta ir seklā reģionā – 12 metri, kas pēkši pāriet 40 metru dziļumā vai dziļāk. Ideāla vieta haizivju un okeāna zivju pētīšanai.

BOHOLA

(Niršanas sezona: visu gadu) Bohola, kas pazīstama ar “Šokolādes kalniem”, ir paradīze nirējiem. Atrodas blakus Sebū šaurumam, šaurs koridors starp divām salām, veido bagātu koraļļu, zivju un jūras zīdītāju pasauli. Šķērsojot šaurumu starp Boholu un Sebū, ir iespēja vērot vaļus un delfīnus (sezonāli). Nelielielajos līčos patvērumu radušas dažādas brīnišķīgas jūras radības.
PANGLAO SALA atrodas Boholas dienvidrietumu daļā, ar Boholas salu ir savienota ar tiltu, tikai 30 min. brauciena attālumā no lidostas. Platforma gar ziemeļu krastu un austrumu pusi ir ideāla vieta snorklēšanai 4,5 m un 6 m dziļumā. Rifa mala strauji pazūd jūras dzīlēs 30 – 45 m dziļumā. Panglao salas niršanas vietās ļoti raksturīgi ir Zaļie bruņurupuči. BALIKASĀGAS SALA ir 40 min. laivu brauciena attālumā no Panglao salas. Vienkāršs kūrorts, apmetas Balicasag Island Dive Resort (vienkāršās kotedžās bez gaisa kondicioniera), ēdināšana un aprīkojums. Atrašanās vieta ir ideāla nirējiem. Zemā sala ir aptuveni 30 ha liela, atrodas 4 km dienvidrietumos Panglao rifa. To apņem smilšainas gliemežāvaku, koraļļu pludmales. Salas malā ir šaurs rifa šelfs 9 – 25 m plats. Klinšu virpuse ir noklāta stingriem koraļļiem, kamēr zemākie līmeņi pārklājušies ar sūkļiem un gorgoriāniem. Daudz dažādu zivju. KABILAO SALA. 8 km2 lielā sala ir izvirzījusies Sebu jūras šaurumā un Boholas jūrā. Dažādu sugu, piemēram, āmurhaizivju, tunču, delfīnu dzīves vieta.

SEBU

(Niršanas sezona: visu cauru gadu) “Dienvidu karaliene” ir otra nozīmīgākā pilsēta Filipīnās aiz Manilas. Kā sala ar skaitām pludmalēm un daudziem jūras līčiem, Sebu nepārtraukti ir uzlabojusi tūrismu un dažādās atrakcijas, iegūstot valsts galvenā tūrisma galamērķa reputāciju. Niršanas sezonā taifūni parādās ļoti reti. Labākās niršanas vietas ir Maktanas sala un Moalboala.
MAKTANAS SALAS tuvums, kūrortu un niršanas veikalu esamība ir ideāli piemērots starta punkts brīnumainajai Sebu zemūdens pasaules izpētei. Niršanas vietas salas piekrastē ir ērtas iesācējiem un nirējiem ar priekšzināšanām. Ir ievērojama nogāze 30 – 50 dziļumā. OLANGO SALU GRUPA atrodas tiešo pretī Hilutangas kanālam. Niršanas dziļums mainās no 9 m līdz pat 40 m. MOALBOALA atrodas 2,5 stundu brauciena attālumā no Sebu pilsētas, pēdējie 5 km līdz kūrortam ir pa zemes ceļu. Moalboalā ir pieejamas vienkāršas apmešanās vietas. No šiem kūrortiem niršanas vietas ir pieejamas 10 min. laivu brauciena attālumā vai tieši no pludmales 50 – 10 m attālumā. Redzamība ir laba no 18 līdz pat 21 m. Rifā, kas ieskauj Moalboalu, iespējams apskatīt lielu ūdens pasaules iemītnieku dažādību. Atklātajos ūdeņos salas dienvidu pusē ir manītas vaļhaizivis. Lauvzivs ala ziemeļu rifa malā ir laba vieta, kur vērot lauvzivis un skorpionzivis. Pretī Moalboalai atrodas Peskadoras salas, kuras uzskata par vienu no labākajām niršanas vietām Moalboal apgabalā. Peskadoras Katedrāles zemūdens struktūra atgādina gigantisku piltuvi, kurā nirējs var peldēt dažādā dziļumā. BANDIANAS SALAS UN BANDIANAS PUNKTS ir arī ideāla niršanas bāze ne tikai dēļ pirmās klases kūrorta – Moalboala ir tikai 40 minūšu attālumā (ar laivu) no Bandianām.

PALAVĀNAS salas kūrorti

Salas kūrortus rakturo kā videi draudzīgus. Niršanas vietas Palavānā ir teicamas, tās iedala: vidējos rietumos, pieejams Club Noah Isabelle (vidējie rietumi Palavānā pieejami no Port Barton); El Nido rajons (pieejams no Miniloc Island Resor vai Pangulasian Island Resort) un Busuangas rajons (pieejams no Club Paradise). Sezonālajos reisos, kur parasti atļauts pārvest 10 kg smagu bagāžu, nirējiem smagā ekipējuma dēļ ļauts pārvest par 5 – 10 kg vairāk. Lai arī ir šāds noteikums, tomēr mēģina atrunāt no lielu smagumu pārvadāšanas. Kūrortos ir pieejams pilns ekipējums niršanai.
NABATAS SALA atrodas 30 min. laivas brauciena attālumā no Club Noah Isabelle. Koraļļi ir blīvi izvietojušies un ļoti daudzveidīgi. RIETUMU NABATĀ ir stāva nogāze, klāta ar koraļļu un sūkļu kušķiem. No smilšainās pludmales līdz jūras dibenam ir ap 27 m. Dototies dzuiļāk, nonāk pie melnajiem koraļļiem, no kuriem nokarājas lielās austeres un gliemenes. MALATAMBANAS SALĀ ir lieliska koraļļu audze. Salas zemūdens nogāze ir klāta ar briežraga koraļļiem, jūraszālēm un vēdekļveidīgiem koraļļiem. Ja ir kāda brīva vieta, tad drīz to aizpildīs sūkļi, mīkstie koraļļi, zivtiņas, anemones un citi jūras iemītnieki. EL NIDO labākā niršanas vieta ir Brieža rifā (labākā niršanas sezona ir no marta līdz maijam). Rifa virsma atrodas 6 metrus zem ūdens, nogāze sniedzas līdz smilšainajam jūras dibenam 30 m dziļumā. MARTINLOKA SALA ir ar stāviem vaļņiem. Zem ūdens salā ir rievas, kuras izveidojusi viļņu darbība. Zaļie bruņurupuči apmeklē seklumu. Laba vieta snorklingam.

PUERTO GALLERA

Baltu smilšu pludmales līči, smilšu sēkļi – labākais kā raksturot iemeslu, kāpēc Puerto Gallera ir iecienīts brīvdienu galamērķis. Apmešanās ir vienkārša, nodrošināta ar visu nepieciešamo, tīra. Puerto Galerā nokļūst ar autobusu no Manilas līdz ostai, transfērs ar laivu uz Puerto Galera; otrs veids – Cocobeach Resort piedāvā savu transfēru (buss un laiva), kas nogādā tieši kūrortā.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi