Ekskursijas Ēģiptē (Hurgada)

Kaira

Kaira - Ēģiptes galvaspilsēta, Āfrikas un Tuvo Austrumu liekākā pilsēta.
Ēģiptes muzejs - Visu uz Kairu atbraukušo tūristu Meka. 12 muzeja zāles aizņem no Tutanhamona kapenēm atvestie dārgumi. Nemainīgu tūristu interesi izraisa īsti Tutanhamona zelta sarkofāgi un viņa mūmijas galvas zelta maska.
Gīzas plato - tur izvietojušās trīs piramīdas - vienīgais no pasaules brīnumiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Vislielākā un zināmākā no tām - Heopsa piramīda ir 137m augsta. 350m tālāk novietota Sfinksas statuja - lauva ar cilvēka seju.
Salaadina citadele - būvēta 1167 gadā. Turpat atrodas Muhameda Ali mošeja, kas būvēta 1830. gadā un ir kļuvusi par Kairas simbolu. Tā ir viena no lielākajām un skaistākajām mošejām pilsētā.
Papirusa institūtā var vērot ēģiptiešu papirusa izgatavošanas procesu un iegādāties to piemiņai. Uz papirusa tieši jums uzrakstīs jūsu vārdu un izskaidros vārda "kartuš" nozīmi, pastāstīs par papirusa zīmējumu nozīmi.
Parfimērijas salonā uzzināsiet pasaules vissenākās parfimērijas izgatavošanas vēsturi.
Ekskursijas cenā iekļautas pusdienas.

Par papildus maksu: 20:30 šovs "Skaņa un gaisma" Gīzā - diženās piramīdas un Sfinksa.
21:30 izbrauciens ar kuģi pa Nīlu ar izklaides programmu un vakariņām.

Luksora

Luksora - piļu pilsēta (tulk. no arābu valodas). Milzīgu klinšu labirintā ieraudzīsiet slaveno Karaļu ieleju - 40 faraonu, tai skaitā Tutanhamona - Nefretītes un Ehtanoja jaunā znota, apbedījuma vietu. Netālu no Karaļu ielejas - valdnieces Hatčepsutas templis. Būvēts pirms 3500 gadiem un lieliski saglabājies līdz mūsdienām, katru gadu tur notiek operas "Aīda" izrāde. Hatčepsuta bija vienīgā sieviete, kas Ēģiptē valdīja kā faraons, nevis karaliene. Savu templi viņa nosauca par "Dzezer Dzezeru" - "Lieliskākais no lieliskākajiem". Jūs apburs arī pati Luksora (Tēbas) - Ēģiptes faraonu galvaspilsēta. Nīla to sadala divās daļās: labajā pusē atradās "dzīvo pilsēta" - šeit dzīvoja tās iedzīvotāji, bet kreisajā - "mirušo pilsēta" ar apbedījumu tempļiem un kapenēm. Ekskursijās laikā redzēsiet arī Memnona Kolosus, majestātiskos Karnakas un Luksoras tempļus zem klajas debess, svēto ezeru, kur priesteri veica senos rituālus. Luksoras templis tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem tempļiem Ēģiptē.
Ekskursijas cenā iekļautas pusdienas.

Koraļļu līcis Šarm El Naga

Šī interesantā ekskursija sākas no rīta un turpinās līdz 15:00, ar pusdienām.
Autobuss jūs aizvedīs uz 40 km attālo koraļļu rezervātu. Turpat pie krasta, tieši zem kājām, jūs redzēsiet daudzkrāsainos koraļļus un zivju daudzveidību. Būs iespēja peldēt ar masku un elpojamo cauruli un sauļoties pludmalē.

Koraļļu salas

Piedzīvojumu meklētājus piestātnē gaidīs īsts jūras kuteris. Jums izsniegs pleznas, masku un elpojamo caurulīti peldēšanai zem ūdens. Pusstundas brauciena laikā līdz koraļļu rifiem - ap jums Sarkanās jūras skaistums! Nokļūstot rifos atliek tikai uzvilkt pleznas, masku un peldēt starp daudzkrāsainām, eksotiskām zivīm un koraļļiem. Redzot šo pasaku valstību, noteikti gribēsiet šeit atgriezties vēlreiz. Pusdienas, pagatavotas no svaigām zivīm un dārzeņiem, jūs gaidīs turpat kuterī. Pēc tam - brauciens uz koraļļu salu. Ja paveiksies, pa ceļam redzēsiet delfīnus. Atgriešanās ostā - 16:00.

Safari ar džipiem

Šis aizraujošais piedzīvojums sākas dienas otrajā pusē. Pie viesnīcas jūs gaidīs Japānā ražots džips. Iekārtojieties savā vietā un sagatavojieties piedzīvojumiem! Kas ir Arābijas tuksnesis? Tas ir bezgalīgs plašums un tālās kalnu virsotnes pie horizonta... Drīz nebūs redzama Hurgada ar smaragda jūras maliņu. Visapkārt tikai smiltis, un lūk - Safari ir sācies! Pirmā džipa pietura, un jūsu acis redz milzīgu ezera spoguli. Mirāža! Vienkārši fantastiska! Neizmirstiet savu fotoaparātu viesnīcā.
Straujš brauciens pa tuksneša kāpām līdz beduīnu ciemam, kur gids jums pastāstīs par viņu dzīvi- tradīcijām un sadzīvi, par pārtikas un ūdens iegūšanas veidiem. Sekos izjāde ar kamieļiem - ''tuksneša kuģiem'' kalnos, lai vērotu saules rietēšanu tuksnesī. Kas var būt skaistāks par tuksneša saulrietu... Atgriežoties jūs gaidīs vakariņas sveču gaismā un dejas bungu pavadījumā zem mirdzošām zvaigznēm naksnīgajās debesīs.

Zemūdene "Sindbad"

Aizraujošā ekskursija sāksies no viesnīcas ''Sindbad'' pludmales. Kuteris jūs aizvedīs līdz zemūdenei - submarīnei, kas aprīkota ar kondicionieri, ērtiem krēsliem un atsevišķiem iluminatoriem zemūdens pasaules vērošanai. Zemūdene nolaižas līdz 22 metru dziļumam, lai jūs varētu vērot zemūdens valstības zivju un koraļļu bagātību un skaistumu, kas apvienojas krāsu un gaismas spēlē. Nobeigumā kuteris jūs nogādās atpakaļ krastā. Ekskursijas ilgums - 1,5 stundas

Laiva ar stikla dibenu “Red sea Dolphin”

Šis jaunais, mūsdienīgais laivas modelis būvēts, lai dotu vēl vienu, neparastu iespēju Hurgadas viesiem iepazīties ar Sarkanās jūras unikālo zemūdens pasaules skaistumu. 1,5 m augstās stikla sienas ļauj jums it kā pašiem kļūt par jūras iemītniekiem. Tie ir lieliski iespaidi un spilgtas sajūtas!

Zemūdens peldēšana

Jahta, ar kuru dosieties uz Sarkanās jūras interesantākajām un skaistākajām vietām, aprīkota ar nepieciešamām iekārtām un inventāru zemūdens peldēšanai. Pieredzējuša instruktora uzraudzībā visu dienu varēsiet baudīt brīnišķīgus skatus. Pusdienas uz jahtas. 15:00 - atgriešanās ostā.

Makšķerēšana

Makšķerēšana ir ne mazāk aizraujoša nodarbošanās kā zemūdens peldēšana. Lietpratējiem, kam nav iebildumu noķert "tā-adu zivi!" mēs palīdzēsim to izdarīt. Iziešana jūrā agri no rīta ar jahtu, uz kuras būs viss nepieciešamais zvejai, un jums jāuztraucas vienīgi kā noķert ''zelta zivtiņu''. Ja gribēsiet, jums to izceps un pasniegs apēšanai. Ekskursija līdz 16.00 ar pusdienām uz jahtas.

Dejojošās strūklakas

Šo gaismas šovu varēsiet vērot 20:30 viesnīcā «Golden Five Resort». Strūklakas tiek ieslēgtas un izslēgtas, brīnišķīgas mūzikas pavadībā tās zaigo visās varavīksnes krāsās uz Ēģiptes zvaigžņoto debesu fona. Tā ir gaismas un ūdens deja. Pēc šova brīvdabas kafejnīcā varēsiet izjust Ēģiptes kolorītu - nacionālās dejas jums rādīs ēģiptieši un austrumu skaistule dejos vēderdeju.

Folkloras šovs "Tūkstoš un viena nakts''

Izklaides programma - folkloras šovs pēc Šehrezades pasaku motīviem. Savus Karaliskos vārtus jums atver noslēpumaina pils kā uz burvja mājienu uzradusies tuksneša vidū - brīnišķīgs arhitektūras veidojums ar krāsainiem kupoliem un tornīšiem.
Šovam ir divas daļas: pirmajā daļa amfiteātrī zem klajas debess jūs redzēsiet izrādi ar zirgu un kamieļu piedalīšanos. Priekšnesums jūs aizvedīs gadsimtu dzīlēs, leģendās, kas iedzīvinātas ainās, faraona gājiens, saules tornis, Izīda un Ozīriss... Ali – Baba un 40 laupītāji. Sindbads un īsts lidojošais paklājs, vergu tirgus, nacionālā folklora. Otrajā daļā teātra telpās Jūs redzēsiet “vēderdejas”, akrobātus, brīnumdarus, nacionālās dejas.
Starpbrīdī un pēc izrādes varēsiet apmeklēt daudzos veikaliņus un pastaigāties pa Šehrezades pasaku stilā noformēto pils teritoriju.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi