10 iemesli apmeklēt Dienvidkoreju

1. Kontrasts starp veco un jauno, starp vēsturisko un moderno

Milzu kontrasts starp spožajiem Seulas debesskrāpjiem un seno pils ansambli, kas celts Čosonu dinastijas laikā (1392-1910). Korejā iespējams atrast vienu no interesantākajiem mūsdienu arhitektūras un tehnoloģiju brīnumiem - Busan kinocentru, blīvāko un ātrāko interneta tīklu pasaulē, kā arī labi saglabājušās viduslaiku pilsētas un ciemus, piemēram, Jeonju Hanok valsts ziemeļaustrumos, kur skatāmas ap 700 tradicionālas korejiešu mājas.

2. Valsts, kas nekad neguļ

Koreja lieliski piemērota tiem, kurus moka bezmiegs. 24 stundas diennaktī tiek piedāvāti visdažādākie laika pavadīšanas veidi jebkurai gaumei: restorāni un kafejnīcas, naktsklubi, tirdzniecības centri, tirdziņi, interneta kafejnīcas...

3. Piegādās visu! Vienalga ko, vienalga kad, vienalga kur

Han upe sadala Seulu vecajā un jaunajā pilsētā. Parki upes krastā ir iecienīta pikniku vieta. Nav vērts uztraukties, ja nepieciešamais nav paņemts līdz! Šeit darbojas nepārspējama piegādes sistēma! Jūsu pasūtījumu norādītajā vietā piegādās no jebkuras picērijas, ķīniešu vai korejiešu restorāniņa.

4. Klusi un mierīgi rīti

Korejā saglabājušās daudz pilnībā funkcionējošas viduslaiku pilsētas, piemēram, Andong, kas iekļauta UNESCO pieminekļu sarakstā. Tomēr, lai pilnībā izjustu simtgadīgās tradīcijas un rituālus, iesakām nakti pavadīt budistu klosterī. To Korejā ir vairāk kā 900!
Ar īpašu mieru saistīta "demilitarizētā zona", kas saglabājusies no Aukstā kara laikiem.

5. Kalni pilsētas ainavā

Kalni aizņem aptuveni 70% pussalas teritorijas un vienmēr redzami no jebkuras pilsētas centra. Buhan kalns ir lielisks fons Korejas prezidenta pilij. Kalnu pastaigu cienītāji var doties uz kādu no nacionālajiem parkiem, kuros ir dažādas grūtības pastaigu maršruti.

6. Ēdieni visām gaumēm - gan veģetāriešiem, gan BBQ faniem

Korejieši nav vienaldzīgi, ja aizrobežu presē tiek pieminēta korejiešu virtuve. Vietējās kulinārijas tradīcijas runā pašas par sevi! No ne visai pievilcīgām ielu ēstuvēm uz riteņiem līdz karaliskai virtuvei bagātīgajā ēdienkartē atradīsiet daudz interesanta.
Nav īpaši populāra vegānu kustība, tomēr veģetārus ēdienus iespējams atrast ne tikai budistu tempļos.

7. Veikalos nopērkams viss, sākot no luksusa precēm, ko ražo ierobežotā daudzumā līdz analogai masu produkcijai

Korejā atradīsiet jebko - gan ultramodernas preces, gan mūžīgo klasiku. Iecienītākās iepirkšanās vietas ir tirgus Dongaemun, Mendon tirdznicības kvartāls, prestižāku preču cienītāji iegriezīsies Čhondam ielā, kur firmas veikali ir pasaulē pazīstamākajiem modes namiem.

8. Korejieši mīl jautrību, skaļus un plaši apmeklētus svētkus

Korejieši viemēr mīlējuši jautrus, krāšņus svētkus. Gan privātās ballītēs, gan masu pasākumos valda troksnis un līksme. Dienvidkorejā norisinās lielākais Āzijas kinofetivāls, lielākais sieviešu kinofestivāls pasaulē, mākslas biennāle Kvandžu...

9. Korejiešu popkultūra

"Korejas vilnis" - Korejas kultūras augošā popularitāte ārzemēs, Psy "Gangnam Style", filmas, spēlas... Viss piesaista tūristus Korejai. Filmas "Ziemas sonāte" cienītāji pat veic sava veida svētceļojumus uz Nami salu, kurā tika filmēts kulta seriāls. Bez popmūzikas ļoti populāri ir Brodvejas stilā veidoti mūzikli.

10. Sporta cienītāju paradīze

Daiļslidotāja Kima Jona ir devusi milzīgu ieguldījumu Pasaules daiļslidošanas čempionāta popularizēšanā. Valdošā Dienvidkorejas sporta karaliene ir tikai "aisberga, ko sauc par korejiešu sporta kultūru" redzamā daļa.
Joprojām nekur nav pazudusi 2002.gada Pasaules kausa futbolā laikā radušās kaislības. Ik pēc četriem gadiem simtiem tūkstošu fanu pulcējas Seulas laukumā uzmundrināt nacionālo izlasi. Pateicoties viņu entuziasmam, Koreja ieguva tiesības rīkot 2018.gada Ziemas Olimpiskās spēles Phjončhanā.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi