Bangladeša - informācija par valsti

Bangladešas karte:
Bangladešas karte
Bangladešas karogs:
Bangladešas karogs
Bangladešas ģērbonis:
Bangladešas ģerbonis
Valsts platība:
147 570 km²
Iedzīvotāju skaits:
150 448 340
Oficiālā valoda:
bengāļu
Galvaspilsēta:
Daka
Naudas vienība:
Bangladešas taka (BDT)
Interneta domēns:
.bd
Tālsarunu kods:
+880

Ģeogrāfija

Bangladeša aizņem senā Bengālijas reģiona austrumu daļu. Rietumos, ziemeļos un austrumos robežojas ar Indiju, DA - ar Mjanmu. No dienvidiem Bangladešu apskalo Indijas okeāna Bengālijas līcis. Bangladešas DA stiepjas Lušai un Čitagongas kalnu grēdas rietumu nogāzes. Augstākā virsotne Čitagongas kalnos ir Reng-Tlanga 957 m. Klimats - mitrais tropu klimats ar divām sezonām - ziemas (oktobris - februāris) un pavasara - vasaras (marts - septembris). Pavasaris-vasara ir spēcīgu tropu lietu laiks, kad nokrišņi ir praktiski katru dienu. Vidējā temperatūra vasarā dienā 40°С, naktī 30°С. Vidējā temperatūra ziemā dienā ap 30°С, naktī 15°С.
Bangladeša ir unitāra parlamentāra valsts. Valsts galva ir prezidents, ko ievēl uz 5 gadiem. Parlaments - vienpalātas nacionālā asambleja ar 300 deputātiem. Valstī ir vairāk kā 100 partiju, no fundamentālistiem līdz ultra kreisajiem.

Valoda

Valsts valoda ir bengāļu, apkalpojošajā sfērā runā angļu valodā.

Reliģija

Valsts reliģija ir islams (88,3 % ticīgo), hinduisms — 10,5 %, 0,6 % — budisms, 0,3 % — kristietība, 0,3 % — citas reliģijas un tradicionālo cilšu kulti.

Bangladešas virtuve

Bangladešas virtuvē dominē gaļa, putni, jūras un upju zivis, olas, dārzeņi. Tos parasti gatavo ar rīsiem vai lēcām karstā pikantajā mērcē. Rīss ir galvenais produkts Bangladešas virtuvē. To gatavo tā pat kā Indijā vai Taizemē, tikai izmanto ļoti daudz dažāru garšvielu, kas ļauj teikt, ka no rītiem pagatavojami vairāki simti ēdienu. Izplatītākā garšviela ir karijs. Īpašu vietu Bangladešas virtuvē ieņem saldumi. Tos visbiežāk gatavo no saldināta biezpiena. Parasti dzer ūdeni, populāra ir tēja, sulas, piens, kokosriekstu piens. Alkoholiskos dzērienus praktiski nelieto.

Dzeramnauda

Lielākajā daļā restorānu dzeramnaudu atstāt nav pieņemts, taču ārzemnieki oficiantam parasti atstāj ~ 5% summas.

Iepirkumi

Veicot iepirkšanos, vēlams kaulēties. Kaulēšanos uzskata par neatņemamu pārdošanas procesa daļu. Cenu iespējams samazināt 2-3 reizes. Lielajos valsts veikalos kaulēties nav pieņemts.

Drošība

Visās ostās, lidostās nepieciešams uzrādīt dzeltenā drudža vakcinācijas apstiprinājumu. Ieteicama aizsardzība pret difteriju, B un E hepatītu, trakumsērgu, japāņu encefalītu, tīfu, holēru. Bīstama ir saslimšana ar malāriju.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi