10 iemesli apmeklēt Bangladešu

Bangladeša ir viena no visbīvāk apdzīvotajām valstīm pasaulē. Uz to vērts aizbraukt, lai nobaudītu eksotiskus augļus, par neticami zemām cenām iepirktos, satikt pasaulē laipnākos cilvēkus, uzzinātu, kāda ir patiešām asa pārtika, lai sajustos kā zvaigzne...

1. Iemīlēt cilvēkus

Bangladeša - neliela valsts Austrumāzijā. Bagātajās Tuvo Austrumu valstīs, piemēram, Katarā, AAE, Kuveitā viesstrādniekus no Bangladešas iespējams sastapt ultramodernu stadionu, pasaules augstāko torņu un elitāru debesskrāpju celtniecībā. Lielākai daļai no tiem na iphone un brendu apģērba, toties ir kas cits - māka priecāties par visu. Uzdāviniet bērniem uz ielas ābolu un Jūs redzēsiet vislaimīgākos un pateicīgākos smaidus.

2. Vizināties velorikšā

Velorikša ir viens no populārākajiem sabiedriskā transporta veidiem Bangladešā. Košām lentītēm rotāts velosipēds var pārvadāt 1-2 personas. Mūsdienās sastopamas modernizētas velorikās - trīsriteņu motocikli "tuk-tuk". Šāds transporta veids ir ietilpīgāks, tas patīk vides aizstāvjiem, jo degvielas patēriņš ir tikai 3 litri uz 100 km.

3. Nobaudīt mini banānus

Bangladeša ir bagāta dāžadiem eksotiskiem augļiem - sulīgi mango, rambutāns, džekfrūts, papaija, mini banāni, kas izceļas ar ārstnieciskajām īpašībām. Mini banāni ir pieejamākā un mīļākā pārtika Bangladešā.

4. Apmeklēt Dakas tirgu

Daka ir Bangladešas galvaspilsēta. Dīvaini, bet galvenie apskates objekti pilsētā ir lielie apģērbu tirgi, piemēram, Dhaka College un Banga Bazaar. Tajos burtiski par kapeikām iespējams iegādāties tādu brendu kā H&M, Terranova, Mango, Zara, La Senza, U.S. Polo, Tommy Hilfiger, Puma produkciju, kas tiek ražota Bangladešā. Iepirkšanās Daka ir īpaši ekstrēma. Vienmēr nepieciešams kaulēties, jāuzmanās no desmitiem bērnu un pusaudžu, kas raujas jums palīdzēt, bet acis neatrauj no maciņa.Dakā ir viegli apmaldīties. Iepirkšanās centri parasti ir 3-stāvu. Pirmajā stāvā sieviešu un bērnu apģērbs, otrajā - vīriešu, trešajā - šūšanas cehs.

5. Izbaudīt dabu

Neskatoties uz to, ka Bangladeša ir viena no nabadzīgākajām pasaules valstīm, tās dabas skaistumu neviens neapstrīd. Īsti džungļi ar bambusa audzēm, ūdensrozēm un orhidejām, tīģeriem un leopardiem, ziloņiem un krokodiliem, pitoniem un mangustiem. Šajā nelielajā valstī aug pasaulē lielākais mangrovju mežs Sundarban.

6. Sagaidīt saullēktu pie Bengālijas līča

Gleznainā Patengas pludmale atrodas otrā lielākajā Bangladešas pilsētā - Čitagongā. Tā ir īsta fotogrāfu paradīze. Neskatoties uz to, ka bengālijas līča ūdens ir ļoti netīrs, tajā aizliegts peldēt, tomēr saulriets un saullēkts šajā pludmalē ir īpaši skaists. Patenga ir lieliska vieta ģimenes piknikam, draugu pasākumiem. Jūras delikateses te nopērkamas par kapeikām.

7. Nobaudīt asu virtuvi

Aromātiskas garšvielas, rīsi, jūras produkti, daudzveidīgi piena saldumi - bengāļu receptes ir populāras arī Eiropā. Patiesībā īstu bengāļu virtuvi ne visi var izbaudīt, jo tā ir ļoti asa.

8. Apmeklēt mošeju

Aptuveni 88 % iedzīvotāju ir musulmaņi. Galvenie apskates objekti valstī ir skaistas, senas mošejas. Galvaspilsētā atrodas viena no lielākajām mošejām pasaulē. Tajā un piebūvēs ir vieta 40000 ticīgo.

9. Sajusties kā "baltais zvirbulis"

Tūrisms Bangladešā nav īpaši attīstīts, tāpēc sastapt "balto" cilvēku ar gaišām acīm - vietējiem iedzīvotājiem ir vesels piedzīvojums. Tieši šeit varat sajusties kā zvaigzne - Jums palīdzēs šķērsot ielu, cienās ar augļiem, fotogrāfēs, teiks komentārus.

10. Izmirkt lietū un izvārtīties dubļos

Izklausās dīvaini un tā arī ir. Tropu klimatam raksturīgs biežs, negaidīts lietus. Bangladešā no lietus neviens neslēpjas, to pat izliekas nemanot. Ja esat izvēlējies Bangladešu apmeklēt ziemā, tad lietus Jums liksies kā svētki! Bangladešā tīrības normas nav īpašā cieņā, te iespējams atcerēties bērnību, ar dubļiem notriepties no galvas līdz kājām.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi