Par Bali salu

Bali karte

Atpūta Bali salā (Indonēzija)

Pasaulē ir maz vietu tik pat pievilcīgu kā Bali. Tā ir tropu pludmales, maģisko kalnu, deju un ceremoniju sala. Bali - "dievu sala".
Bali sala atrodas 8° uz Dienvidiem pēc ekvatora, kas ļauj baudīt siltumu visa gada garumā. Vidēja temperatūra ir ap +30 C.
Bali salā ir attīstīta tūrisma infrastruktūra: brīnišķīgas pludmales, viskrāšņākās un komfortablas viesnīcas, villas, labākie restorāni, bāri un nakts klubi. Lai kas jūs nebūtu, sērfinga, daivinga, pludmales dzīves vai mierīgas atpūtas cienītājs – jums noteikti patiks Bali salā. Tā tiešām ir paradīzes sala! Bali – ideāli piemērota atpūta tiem kas meklē daudzveidīgu un pilnvērtīgu atpūtu. Jūs varat būt droši – viss ko jūs redzēsiet Bali salā ir raksturīgs tikai šai salai un nav atrodams nekur citur pasaulē.
Tūrisma, tirdzniecības un vadības objekti atrodas galvenokārt Dienvidu vai darījumu salas daļā. Te atrodas visi slavenie salas kūrorti - Sanura, Kuta Beach, Tjubana, Nusa Dua, Džimbarana, Ubuda.

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Indonēzija atrodas Dienvidaustrumu Āzijā, starp Indijas un Klusas okeāniem, salas šķērso ekvatoru, lielāka teritorijas daļa – Dienvīdpuslodē . Indonēzija sastāv no  13677 salām - 5 lielās - Sumatra, Java, Kalimantāna (pazīstams arī kā Borneo), Sulavesi, Jauna Gvineja (rietumu daļa Indonēzija ir pazīstama, ka Rietumu Iriana).
Indonēzijas galvaspilsēta – Džakartas pilsēta – atrodas Javas sala. Džakarta – mūsdienīga megapolise, viena no pilsētām Dienvidaustrumu Āzijā, kas attīstās visstraujāk. Indonēzijai ir robeža ar Malaiziju un Papua Jauno Gvineju.

Tradīcijas

Nedrīkst radīt ar pirkstu uz cilvēku un it īpaši pieskarties cilvēka galvai. Labāk izvairīties no mīlas žestiem publiskās vietās, sēdēt, izstiepjot kāju kāda cilvēka virzienā, runāt par politiku, kliegt vai dusmoties. Nedrīkst iet tempļos šortos un ar lieliem dekoltē, skaļi runāt ceremoniju lakā, pārāk bieži aplodēt izrādēs, ja vien tas nav speciali tūristiem. Konflikta situācijas no salas iedzīvotāju puses ir praktiski izslēgti. Vienīgā nepatīkama lieta ar ko var saskarties tūristi ir troksnis. Bet pie tā var pierast. Galvenie trokšņa avoti ir televizori un radio – vietējie vienmēr liek tos uz maksimālo skaļumu. Protestēt šajā gadījuma ir bezjēdzīgi – pēc 5 minūtēm viss būs kā iepriekš. Pierast nāksies arī pie tā, ka uz rīta lūgšanu muedzins sauc jau 4 no rīta  - un tā 4 reizes dienā. Jau kopš skolas lielāka vietējo iedzīvotāju zina kā pieklājīgi uzrunāt ārzemnieku :"Hello, Mister".
Ja jūsu ceļojums aizvedis jūs valsts dziļumos – vietējie skatīsies uz jums ka iz Dievu. Eiropieši te gadās reti. Cilvēki nemetīsies ceļos jums priekšā, bet uzmanība būs tik liela, ka jūs jutīsieties kā Kolumbs. Pie tūristiem nāk pārsvarā bērni vai. Tāda draudzīga ziņkārība ir ļoti raksturīga vietējiem iedzīvotājiem.
 Vēl viens vietējo paradums – pieskarties jums sarunas laikā. Viņi ir ļoti emocionāli un var pat paņemt jūs aiz roku. Tas ir īpašs pieklājības izradums. Nekādā gadījumā neaizmirstiet noņemt apavus, ejot templī.
Daudzos Indonēzijas ciematos jūs pieņems kā visaugstāk godāto viesi. Ja gribat tuvu iepazīties ar vietējo dzīvi, ir vērts braukt uz dziļiem laukiem. Ierodoties ciematā, pirmkārt jāieiet pie vietēja vadoņa un saņemt viņa atļauju uzturēties ciematā, tad jums piedāvās ne tikai naktsmītni, bet arī ēdināšanu. No jums neprasīs samaksu par naktsmītni, bet būtu labi atstāt nelielas dāvanas vadonim – cigaretes, fotogrāfijas vai kaut ko tādu.

Valūta

Indonēzijas nacionāla valūta ir rūpija. 1 USD = 9300 rūpijas. Apgrozībā ir tādas banknotes un monētas:
monētas: 5 ,10, 25, 50, 100, 500, un 1000 rūpijas;
banknotes: 100, 500, 1000, 5000, 10.000, 50.000, un 100.000 rūpijas.
Vietējas valūtas izvešana un ieviešana valstī ir ierobežota – ne vairāk par 50.000 rūpijām . 

Valoda

Valsts valoda ir Bahaza. Tūrisma zona jūs sapratis arī angliski un vāciski. Bet vispar šaja zemē ir 300 dažādu dialektu. Valoda tik pat bagāta, ka arī apkartēja daba. Bali salai ir sava valoda, bet praktiski visur saprot valsts valodu.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi