Austrālijas kūrorti

Gold Coast

“Zelta krasts” - galvenais Austrālijas kūrorts, viens no labākajiem un populārākajiem kūrortiem pasaulē. Tas atrodas starp Sidneju un Brisbenu. Maigs tropu klimats, lieliska 42 kilometrus gara pludmale ar zeltainām smiltīm un nebeidzama izklaižu izvēle padara “Zelta krastu” par ideālu atpūtas vietu. Tā ir arī viena no labākajām sērfošanas vietām. Šeit iespējams baudīt sauli un silto okeānu, apmeklēt nacionālos parkus un zoo ar eksotisku floru un faunu. Populāri ir atrakciju parks “Sea World”, kino “Cinema World” - Austrālijas Holivuda ar visiem atribūtiem, t.sk., kaskadieru šovu, izklaides centri – “Sērfotāju paradīze” un “Dreem World” - vietējā Disnejlenda ar atrakcijām un tematiskiem šoviem. “Wet'n Wild” akvaparks, “Conrad Yupiters” kazino, tirdzniecības centri “Pacific Fair” un “Marina Mirage”, savvaļas dzīvnieku parks “Kurrumbin”, daudz diskotēku, bāru, restorānu katrai gaumei.

Brisbena

Mūsdienīgā kūrortpilsēta ir plaukstošā Kvīnslendas štata galvaspilsēta, viena no galvenajām Austrālijas pilsētām, “Zelta krasta” vārti. Supermoderniem debesskrāpjiem apbūvēto pilsētas darījumu centru ieskauj koloniālo savrupnamu rajons Brisbenas upes krastos. Kafejnīcu, bāru restorānu pārpilnība, attīstīta izklaides infrastruktūra apvienojumā ar lielisko klimatu padara pilsētu par nozīmīgu kongresu, semināru un starptautisko izstāžu centru. Ziemeļos no Brisbenas sākas Sunshine Coast piekraste, uz dienvidiem – Gold Coast.
Šeit var atpūsties pludmalē, peldēt, apmeklēt valsts lielāko tropisko augļu plantāciju – “Big Pineppl” un neaprakstāmi skaistā Freizera sala, kas iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Netālu atrodas “Austrālijas džungļi” - Lamingtona Nacionālā parka mirtie tropu meži, kas arī iekļauti UNESCO sarakstā.

Kērnsa

Kērnsa – viena no eksotiskākajām Austrālijas vietām, Lielā Barjerrifa “vārti” un valsts ziemeļu daļas galvenais kūrorts. Šeit viss orientēts uz tūrismu. Iespējams organizēt braucienu uz Staten River nacionālo parku, apmeklēt kalnu ciematu Kuranda rezervātā ar tropu taureņu oranžēriju, vizināties ar senu vilcienu pa kalnu ceļu gar ūdenskritumiem un lietus mežiem, Kurandā iespējams apmeklēt simtiem suvenīru veikaliņu un restorānu.
Līdz jūrai iespējams nokļūt pa 7 kilometrus garo “Sky Trail” pacēlāja maršrutu, kas izvietots virs necaurejamiem džungļiem. Iespējams aborigēnu ciema Tžapukai apmeklējums, kur tūristiem organizēti speciāli priekšnesumi ar vietējām dziesmām, dejām, uguns aizdegšanu un šķēpa vai bumeranga mešanu.
Asu izjūtu un savvaļas dabas cienītājus aicina neaizmirstamā džipu safari pa lietus mežiem vai raftingā pa slaveno Talli upi. Iespējams vienkārši sauļoties un atpūsties plašās pludmalēs no Mosmenas līdz Eiri, kurās ir maz atpūtnieku. Ekskursija uz skaisto Ettentonas plakankalni, apskatīt apburošo piekrasti 50 km uz ziemeļiem no Port-Duglasas, lai baudītu aizraujošos Tribulation zmesraga ainavas un Deintri upi.

Magnetic Island

Viena no labākajām vietām uz Zemes, kur nodarboties ar niršanu un burāšanu. Šeit ir lieliskas koraļļu smilšu pludmales, gandrīz neskarta daba, ir pat sava koalu kolonija.

Lizard Island

Ķirzaku sala – viens no eksotiskākajiem pasaules kūrortiem. Tas ir vistālāk ziemeļos, vispopulārākais un arī dārgākais Lielā Barjerrifa kūrorts. Te garantēts izcils komforts, izsmalcināta virtuve, lieliskas pludmales, zveja. Teicams daivings (rajas, murēnas), teniss, kruīzi, ūdensslēpošana, baseins, restorāni un bāri.

Hyman Island

Privāta sala, viens no prestižākajiem Austrālijas kūrortiem. Te radīti visi apstākļi teicamai atpūtai, lieliska virtuve (10 restorānu!), tuksnešainas pludmales, izcils daivings, okeāna kruīzi, lidošana “ar visu, kas lido”. Gar krastu kursē pat īsta zemūdene.
Ūdensslēpošana, vindsērfings, katamarāni, paraseilings, teniss (6 apgaismoti korti), skvošs, badmintons, golfs, fitnesa centrs, jahtas, zveja, veikaliņu galerija, bāri...

Heron Island

Nomaļš kūrorts rifa dienvidu daļā, arī viena no labākajām niršanas vietām uz Zemes. Salu apņem baltu smilšu pludmales, dzidrs ūdens un pārsteidzoši skaisti koraļļu rifi.

Bedarra Island

Ekskluzivitātes un luksusa iemiesojums – dārgākā un greznākā Barjerrifa sala. Augu un dzīvnieku daudzveidība, nošķirtas pludmales, pastaigas, teniss, ūdens sports, lieliska virtuve. Naktsmītnes – greznas villas ar skatu uz okeānu.

Fraser

Sala kontinenta austrumu daļas vidū, pasaulē lielākā smilšu sala, iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. Sala izslavēta ar smilšu kāpām, saldūdens ezeriem (neparasta parādība smilšu salā, ko apņem okeāns) un neretas tikšanās ar vaļiem un delfīniem piekrastes ūdeņos.

Citas salas

Demokrātiskākas, bet ne mazāk interesantas ir Bremptonas, Hamiltona, Deidrima, Orfeus, Ficroja, Greenailendas salas, kā arī daudz nelielu saliņu un rifu, kuriem pat nav nosaukumu un kas vainago zemūdens masīvus Lielajā Berjerrifā.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi