Apskates objekti Amerikas Savienotajās Valstīs

“Volta Disneja pasaule” Orlando, Disnejlendas kūrorts Anaheimā, Disnejlenda Kalifornijā, “Universal Studios” Orlando, Lielais kanjons, Centrālparks Ņujorkā, “Discovery Cove” zemūdens dzīves parks Orlando, Havaju salas, Lasvegasa, Niagāras ūdenskritums, Jelouststonas nacionālais parks, Losandželosa, Holivuda, Sanfrancisko, Nāves ieleja.
Par lielāko daļu no objektiem dzirdējis katrs. Pateicoties to popularitātei, tos vidēji gadā apmeklē no 10 līdz 40 miljoniem tūristu. Piemēram, ikviens kurš dosies uz Ņujorku uzskatīs, ka viņam ir “pienākums” pabūt arī Times Square (2008: 47 miljoni). Tāpat arī Disnejlande Floridā ir ikviena bērna sapnis.

Sanfrancisko

atrodas viens no ASV simboliem – Zelta Vārtu tilts. Pilsētā ir transamerikas piramīda (Transamerica Pyramid), kura ir viena no visgarākajām un atpazīstamākajām celtnēm Sanfrancisko. Losandželosas jeb eņģeļu pilsētas simbols ir “Hollywood” zīme, kura atrodas Holivudas kalnos. Pastaigājoties pa Holivudas bulvāri ir iespēja redzēt slavenību roku un pēdu nospiedumus pie Manna teātra (Mann’s Theatre), ielu ar aktieru vārdiem (Walk of Fame) un savām acīm redzēt iemīļotos aktierus (ja paveicas). Losandželosā ir daudz un dažādi muzeji. Ja interesē māksla, noteikti ir vērts apmeklēt “The Getty Centre” mākslas muzeju un mūsdienu mākslas muzeju MOCA.

Vašingtonā

atrodas Nacionālā aleja (The National Mall). Šī aleja ir nacionālais parks, kur ir izvietoti daudzi pieminekļi, memoriāli, muzeji un valdības ēkas. Šajā alejā atrodas Baltais Nams, ASV Kapitolijs, Vašingtona piemineklis, Linkolna Memoriāls, Franklina Delāno Rūzvelta memoriāls, Vjetnamas kara memoriāls, Džefersona mermoriāls, Nacionālā Mākslas Galerija, Holokausta muzejs, Nacionālā portretu galerija un daudzi citi unikāli apskates objekti.

Ņujorkā

atrodas slavenā Brīvības Statuja, viens no ASV simboliem. Lai tiktu pie statujas, kura tarodas uz salas, ir jābrauc ar prāmi.
Ņujorkas Centrālparks ir viens no visapmeklētākajiem parkiem ASV, tur savu mājvietu ir atraduši Metropolitēna mākslas muzejs un Centrālparka zooloģiskais dārzs.
Grand Central Terminal ir vislielākā vilciena stacija pasaulē un tiek uzskatīta par arhitektūras pieminekli. Arhitektūras mīļiem būs interesanti apskatīt (Guggenheim) Gugenheima muzeju, kuru ir projektējis slavenais amerikāņu arhitekts – Frenks Loids Raits (Frenk Loyd Wright).
Bruklinas mākslas muzejā (Brooklyn Art museum) ir apskatāmi mākslas darbi no visas pasaules – Ēģiptes, Āzijas, Āfrikas un Okeānijas, kā arī 19. gs Amerikāņu māksla. Blakus muzejam atrodas Bruklinas Botāniskais dārzs. Pilsētā atrodas kustīgo attēlu muzejs (American Museum of the Moving Image), kur ir viss par kustīgajiem attēliem, lai iegūtu īsto noskaņu šeit tiek rādītas filmas cauru dienu. Ņujorkā atrodas Madāmas Tiso vaska figūru muzeja filiāle.

Sietlā

ir apskatāmi daudzi mākslas muzeji – gan modernās, gan Āzijas mākslas muzejs. Bez šiem muzejiem ir apskatāms Museum of Flights, kur ir izvietoti dažādi lidaparāti. Ja ir vēlme apskatīt pilsētu no augšas, tad ir vērts doties uz Space Needle torni, kura augšdaļa griežas, tā veica vienu apgriezienu mazāk kā vienas stundas laikā. Ja Jūs nolemsiet, ieturēt maltīti restorānā, tad lifta brauciens ir bezmaksas.

Čikāgā

atrodas planetārijs (Adler Planetarium). Šis planetārijs atrodas pie Mičiganas Ezera. Field Museum ir iespēja apskatīt īstu dinozaura skeletu un Ēģiptiešu dārgumus.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi